Vi ønsker Ellen hjerteligt tillykke med hendes runde fødselsdag – 80 år.

Det er ikke til at se det, men søndag d. 15/1 fylder “vores” Ellen 80 år.

I GGIF Gymnastik har vi igennem flere årtier nydt godt af Ellens engagement og store frivillige arbejde. Helt nøjagtig har Ellen i 45 år været en del af gymnastikken. Ellen er en kæmpe inspiration for gymnaster og alle frivillige i foreningen.

Ellen er et stort forbillede og inspirationskilde for os alle. Det er både som formand, udvalgsmedlem, instruktør for foreningens dygtige Grand Prix gymnaster og også som instruktør for foreningens ældre gymnaster udtaler Rikke Kirkegaard, formand for GGIF Gymnastik.

Det er en uvurderlig indsats hun som frivillig har bidraget med i gymnastikforeningen igennem mange årtier. En indsats som foreningen sætter stor pris på og er yderst taknemlig for.

Vi ønsker Ellen et hjerteligt tillykke med fødselsdagen og ønsker hende og familien en fantastisk dag.

Vi i foreningen ser frem til fortsat at samarbejde med Ellen i mange år endnu.

Endnu engang et stort og hjerteligt tillykke med dine 80 år Ellen, ønskes du af formand Rikke Kirkegaard på vegne af GGIF Gymnastik.

 

Foto: René Lind Gammelmark - netavisen
Ellen Egsgaard – Foto: René Lind Gammelmark