Har du ikke fået købt et lod i det store GGIF Lotteri 2021, så fortvivl ikke – du kan stadig nå det.

De 3 afdelinger under GGIF – Gymnastik, Fodbold og Håndbold – er i dette år gået sammen om det store GGIF Lotteri 2021.

Det store GGIF Lotteri 2021 er tiltænkt som ekstra støtte til GGIF afdelingerne, som følge af nedlukningerne i forbindelse med Corona. GGIF afdelingerne blev  hårdt ramt, da mange af de tiltag afdelingerne normalt laver for at tjene ekstra til foreningerne ikke kunne fulføres. Derfor blev alle 3 afdelinger enige om GGIF Lotteri 2021, for sammen er vi stærkere. Indtægterne fra salget af lodderne vil blive fordelt ligeligt i de 3 afdelinger.

Det er nu ved at være sidste udkald hvis man stadig skal sikre sig at få lodder og på samme tid støtte foreningerne.

Du kan møde Lotteriudvalget denne weekend, 6. og 7. november på Julemessen i Magion her i Grindsted. Der kan man se nogle af de mange flotte præmier, købe et ekstra lod og få en snak med folkene bag Lotteriudvalget.

Kan du ikke vente, og vil du være sikker på at få et lod, kan følgende kontaktes pr. SMS;

Mads Helbo (Magion) 29 10 65 08
Sten Bang 60 98 82 11
Martin Østergaard 30 44 90 55
Ole Donslund 30 51 21 48
Vi glæder os til at se jer på Julemessen.
Præmierne kan ses på følgende side;
.