På fredag, d. 25/8 kl. 19.00, er der i Kulturhuset/Kino Quizorama – en dyst mellem Elite Gymnaster fra GGIF Gymnastik og elitespillere fra GGIF Håndbold. QUIZORAMA er en del af Trekantområdets festuge.

Der vil for deltagerne forekomme spørgsmål og udfordringer, som både udfordrer en bred viden, intellektet og fysikken, smartness og fiduser og gøgl.

Det er klart – ligesom i sportskonkurrencer” – at publikum er med til at skabe stemningen i et samspil med holdene – og måske påvirke resultatet – hvem ved….??

Derfor vil vi jo gerne i GGIF Gymnastik samle det største og bedste heppekor. Der vil være præmie til det største heppekor, så skal vi ikke se om vi kan samle det største og bedste heppekor, og hjælpe pigerne på vej i kampen mod GGIF Håndbold???

Der er gratis adgang for publikum, popcorn til halv pris, og der vil være lodtrækningsgaver blandt publikum – whats not to like??? Der er plads til 289 publikummer, og det er først til mølle princippet.

Ses vi på fredag til QUIZORAMA – det tror vi nok vi gør.