Vi sætter pris på vores frivillige 

Selvom det har været et svært og hårdt år for alle, har vi en masse frivillige instruktører og hjælpetrænere, som vi gerne vil vise vi sætter stor pris på.

De har gennem denne sæson skullet “arbejde” på nogle helt nye præmisser. Der har været afstandsbegrænsning, afspritning af redskaber og rengøring i stor stil, som vi ikke tidligere har været vant til. De har dog alle sammen været omstillingsparate og virkelig gjort en kæmpe indsats for at vi stadig kunne lave gymnastik – trods restriktioner.

Indendørs idræt blev lukket helt ned i December, og således også vores gymnastik. Men derfor skal vores instruktører og hjælpetrænere ikke snydes for en påskyndelse for deres store arbejde.

Bestyrelsen har været ude hos de lokale blomsterhandlere for at købe buketter og fået lavet gavekort til byens butikker. De har været forbi de frivillige og sige en stor tak med alle forholdsregler overholdt.

I kan her se nogle af vores dejlige frivillige. Det er dog ikke alle der er billeder af, da ikke alle var hjemme og nogle instruktører selv ville forbi deres hjælpetrænere for at sige tak.

TAK for alle jer – uden jer – ingen os

På vegne af bestyrelsen i GGIF Gymnastik